Pomożemy wyszukać

Bezdomność

Bezdomność

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu kompleksową pomocą dla osób bezdomnych zajmuje się Dział Pomocy Osobom Bezdomnym. Osoby bezdomne są specyficzną grupą klientów. Udzielanie im pomocy jest bardzo zindywidualizowane i zależy od konkretnej sytuacji w której dana osoba się znalazła. Z uwagi na szczególnie trudną sytuację osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych, w trosce o ich bezpieczeństwo, pracownicy socjalni współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz instytucjami i organizacjami pozarządowymi wspierającymi osoby bezdomne z terenu Miasta.

Oferujemy wsparcie  dostosowane do indywidualnych  potrzeb i zasobów, pomoc dzienną, nocną i całodobową, prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz świadczenia niepieniężne i pieniężne.

Szczegółowych informacji udzielają nasi pracownicy:

Dział Pomocy Osobom Bezdomnym
ul. Gronowa 22 – parter

Punkt Obsługi Klienta
poniedziałek  7:45 – 15:45
wtorek, środa i czwartek 7:45 – 15:15
piątek 7:45 – 14:45

tel. 61 878 17 89 lub 61 878 17 91

Sekretariat: 61 878 17 88

mail: pomocbezdomnym@mopr.poznan.pl

Informacje dotyczące miejsc świadczących pomoc dla osób bezdomnych znajduje się w naszej ulotce, aktualizacja 25.01.2021 – -link do pobrania ulotki (Format DOCX 337KB)

Szczegółowych informacji udzielaną nasi pracownicy

Widzisz bezdomnego zgłośprosimy skorzystać z formularza poniżej. Opisz krótko gdzie i kiedy natknąłeś się na osobę bezdomną potrzebującą pomocy

    Przejdź do treści