Pomożemy wyszukać

Wsparcie dla dzieci z rodzin zastępczych

logo unii, flaga polski

Warsztaty umiejętności, treningi samodzielności, grupy wsparcia, pomoc w uzyskaniu pracy, mieszkania ze wsparciem, psychoterapia, fizjoterapia, usługi dla rodziny zastępczej i rodzinnych domów dziecka czy rodzin biologicznych dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej – te między innymi zadania są realizowane w ramach projektu „Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie poznańskim”.

Liderem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, a w gronie partnerów znajduje się  Miasto Poznań. Jednym z realizatorów zaplanowanych działań jest Miejski Ośrodek Pomocy w Rodzinie w Poznaniu, który odpowiada za działania wspierające proces usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej.

Projekt potrwa do 30 czerwca 2029 r. i ma pomóc 1162 dzieciom oraz młodzieży z pieczy zastępczej  w jak najlepszym przygotowaniu do samodzielnego życia. Zakłada się też poprawę funkcjonowania 23 rodzin zastępczych, objęcie wsparciem 80 pracowników, którzy realizują  zadania z zakresu systemu pieczy zastępczej, poszerzenie współpracy różnych podmiotów i instytucji działających na rzecz rodzicielstwa zastępczego.

Projekt jest finansowany ze środków Programu „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027” w ramach działania 6.15 Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Całkowity koszt projektu to 30 799 587,50 zł, w tym dofinansowanie unijne wynoszące 21 559 711,25 zł.

Skip to content