Kwiaty z origami, słoneczniki, mozaiki na płótnie, szkatułki zdobione techniką decoupage – takie między innymi dzieła powstały podczas Warsztatowych Przygód. Wzięło w nich udział 25 ukraińskich dzieci w wieku 6-16 lat. Młodzi twórcy to uchodźcy, mieszkający w miejscach zbiorowego zakwaterowania.
Zajęcia odbywały się przy ulicy Babimojskiej oraz Wołowskiej, a o ich interesujący przebieg zadbała pani Olena, która jest nie tylko świetnym pedagogiem, ale także jest osobą niezwykle utalentowaną plastycznie. Na koniec każdego cyklu na uczestników warsztatów czekała niespodzianka – wyjście do parku trampolin Jump Areny, gdzie po wysiłku artystycznym dzieci mogły wyszaleć się i wyskakać do woli.
Warsztatowe Przygody dały dzieciom nie tylko możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, ale również nawiązania nowych znajomości. Starsi uczestnicy zajęć pomagali młodszym. W trakcie zajęć rozmawiano i po ukraińsku, i po polsku. W projekt włączyli się także rodzice, przygotowując pomieszczenie, w którym odbywały się warsztaty.
Młodzi Ukraińcy nie przeżyliby tej wyjątkowej przygody, gdyby nie zaangażowanie pracownic MOPR – organizatorek wsparcia lokalnego, realizujących działania wspierające w projekcie UNICEF. Marzena Kiraga-Wojtek, Magdalena Bekalarek i Marta Vaskiv utworzyły nieformalną grupę Kreatywne Trio, napisały projekt Warsztatowych Przygód, zgłosiły go do konkursu regrantingowego Centrum Inicjatyw Lokalnych. I udało się! Kreatywne Trio otrzymało dofinansowanie z Miasta Poznania na zakup materiałów potrzebnych na warsztaty oraz wyjście do parku trampolin.