Pomożemy wyszukać

Kreatywne Trio przygotowało warsztaty

Kwiaty z origami, słoneczniki, mozaiki na płótnie, szkatułki zdobione techniką decoupage – takie między innymi dzieła powstały podczas Warsztatowych Przygód. Wzięło w nich udział 25 ukraińskich dzieci w wieku 6-16 lat. Młodzi twórcy to uchodźcy, mieszkający w miejscach zbiorowego zakwaterowania.

Zajęcia odbywały się przy ulicy Babimojskiej oraz Wołowskiej, a o ich interesujący przebieg zadbała pani Olena, która jest nie tylko świetnym pedagogiem, ale także jest osobą niezwykle utalentowaną plastycznie. Na koniec każdego cyklu na uczestników warsztatów czekała niespodzianka  – wyjście do parku trampolin Jump Areny, gdzie po wysiłku artystycznym dzieci mogły wyszaleć się  i wyskakać do woli.

Warsztatowe Przygody dały dzieciom nie tylko możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, ale również nawiązania nowych znajomości. Starsi uczestnicy zajęć pomagali młodszym. W trakcie zajęć rozmawiano i po ukraińsku, i po polsku. W projekt włączyli się także rodzice, przygotowując pomieszczenie, w którym odbywały się warsztaty.

Młodzi Ukraińcy nie przeżyliby tej wyjątkowej przygody, gdyby nie zaangażowanie pracownic MOPR – organizatorek wsparcia lokalnego, realizujących działania wspierające w projekcie UNICEF. Marzena Kiraga-Wojtek, Magdalena Bekalarek i Marta Vaskiv utworzyły nieformalną grupę Kreatywne Trio, napisały projekt Warsztatowych Przygód, zgłosiły go do konkursu regrantingowego Centrum Inicjatyw Lokalnych. I udało się! Kreatywne Trio otrzymało dofinansowanie z Miasta Poznania na zakup materiałów potrzebnych na warsztaty oraz wyjście do parku trampolin.

 

3 chłopców siedzi przy stole, coś maluje
Kobieta stoi, dzieci siedzą, pokazują rysunki
Kobieta i 2 dzieci coś naklejają na brystolu
Kobieta trzyma pisak, obok dziewczynka wybiera papierowe figurki
Kobieta i 2 dziewczynki pokazują naklejone na brystolu zdjęcia
Dzieci przy stole kolorują mozaiki
Na stole leżą namalowane na płótnie mozaiki
Na stole leża rysunki, farby i pędzle
Kobieta stoi z 5 dziewczynkami, które pokazują rysunki
Grupa kobiet i dzieci, pokazują słoneczniki z papieru
Dzieci robią kwiaty z papieru
2 kobiety i dzieci ozdabiają szkatułki
2 dzieci, jedno pokazują ozdobioną szkatułkę
Dziewczynka trzyma papierowy kwiat
Kobieta stoi z dziećmi, pokazują papierowe kwiaty i laurki
Ludzie idą korytarzem w parku trampolin
Grupa dzieci i dorosłych stoi przed przeszklonym budynkiem

 

Skip to content