Pomożemy wyszukać

Plecaki z wyprawką dla poznańskich uczniów

450 plecaków trafiło poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie do najmłodszych mieszkańców Poznania. Ofiarowała je firma Amazon.

– Doceniamy ten gest tym bardziej, że to sama firma zwróciła się do nas z propozycją podarowania plecaków wraz z wyprawką szkolną dzieciom z klas jeden – trzy – podkreśla Anna Krakowska, dyrektor MOPR Poznań. I dodaje: – Jest to jeden z wielu przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu. To dobrze, że firmy angażują się w życie społeczności lokalnej, inwestują w nią.

W każdym z plecaków znalazła się wyprawka szkolna – między innymi podstawowe przybory do pisania, malowania, artykuły piśmiennicze.  Plecaki przekazano dzieciom klientów MOPR-u ze Starego Miasta, Wildy, Jeżyc, Grunwaldu i Nowego Miasta.  – Daliśmy je także maluchom z rodzin zastępczych oraz placówce, z którą współpracujemy na rzecz jednej z lokalnych społeczności – mówi dyrektor Anna Krakowska.

Przedstawiciele Amazona podkreślają, że dbają o to, by oferowana przez firmę pomoc miała realny i wartościowy charakter.

– Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, aby wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość. Razem możemy znacznie więcej, dlatego przekazujemy plecaki i przybory szkolne dla dzieci w szkołach czy organizujemy programy integracyjno-edukacyjne w Amazon STEM Kindlotekach, również tych znajdujących się w Poznaniu i okolicach – zaznacza Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. – W samym Poznaniu i prowadzimy cztery Kindloteki, a w całym województwie mamy łącznie 22 punkty.

 

Zdjęcia

. Dwie dziewczyny z plecakami
Pomieszczenie. Dwie dziewczyny z plecakami. Ta z lewej ma dżinsy, ciemną bluzę, jasnoniebieski plecak i spięte włosy. Ta z prawej ma dżinsy, jasną bluzę, granatowy plecak i rozpuszczone włosy.

otwarty plecak z przyborami
Otwarty plecak. Wewnątrz widać zeszyt, farby i jakieś artykuły piśmiennicze

Trzy jasnoniebieskie plecaki stoją obok siebie
Trzy jasnoniebieskie plecaki stoją obok siebie. Przed każdym z nich leżą: blok rysunkowy, plastelina, farby, linijka, ołówek, nożyczki, zeszyt

Skip to content