Pomożemy wyszukać

Nasz pracownik z nagrodą ministra

Mamy super pracowników! Doceniają ich nie tylko w Poznaniu. Michał Ptak, pracownik socjalny Działu Pomocy Osobom Bezdomnym odebrał w czwartek, 18 listopada nagrodę specjalną Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
– Ta praca sprawia mi satysfakcję, codziennie stawia przede mną nowe wyzwania, daje okazje do niesienia pomocy innym oraz możliwość towarzyszenia ludziom w pokonywaniu słabości i przeciwności losu. Swoją przyszłość zawodową wiążę wyłącznie z wykonywaniem zawodu społecznego – mówi Michał Ptak.

W Ośrodku pracuje z osobami znajdującymi się kryzysie bezdomności, przebywającymi zarówno w miejscach niemieszkalnych na terenie Poznania jak i w placówkach dla osób bezdomnych. Niejednokrotnie podejmuje działania interwencyjne mające na celu zabezpieczenie zdrowia oraz życia osób przebywających na ulicy.

Od ponad półtora roku Michał Ptak odpowiada za rejon zasiedlony przez społeczność rumuńskich Romów. Wszystkie działania na rzecz wspierania tej grupy ludzi, przyczyniły się do poprawy jakości życia, odbudowaniu poczucia godności. Pan Ptak zdobył zaufanie, stworzył poczucie bezpieczeństwa, co przyczyniło się do gotowości tej grupy do współpracy i zaakceptowania kierunku rozwoju. Gratulujemy!

 

 

Dyplom dl Pana Ptaka

Zdjęcie listu gratulacyjnego dla Michała Ptaka, pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu od Marleny Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Treść listu gratulacyjnego:

MINISTER
Rodziny i Polityki Społecznej
Marlena Maląg

Pan Michał Ptak Pracownik Socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu

LIST GRATULACYJNY

W uznaniu osiągnięć w dziedzinie pomocy społecznej przyznaję Panu nagrodę specjalną.
Pana niekonwencjonalne i innowacyjne podejście do pracy, wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz osób najuboższych oraz społeczności romskjej w Poznaniu, podejmowanie wiełu cennych inicjatyw, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa, dobrze służy budowaniu pozytywnego wizerunku pomocy społecznej.

Wysoko oceniam Pana osobiste zaangażowanie i twórcze podejście do rozwiązywania problemów społecznych.

Serdecznie gratulując nagrody, wyrażam nadzieję, że będzie ona inspiracją do poszukiwaniu nowych wyzwań w pracy zawodowej.

Życzę Panu kolejnych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Wręczenie dyplomu
Na zdjęciu: Pomieszczenie, flagi Polski i Unii Europejskiej. Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej składa gratulacje Michałowi Ptakowi, pracownikowi socjalnemu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu

Moment wręczenia dyplomu
Na zdjęciu: Pomieszczenie, flagi Polski i Unii Europejskiej. Trzy kobiety, ta znajdująca się w środku składa gratulacje Michałowi Ptakowi, pracownikowi socjalnemu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu

Zdjęcie pamiątkowe
Na zdjęciu: Pomieszczenie. 10 osób stoi na tle flag Polski i Unii Europejskiej, w tym 7 z dni trzyma dyplomy i białe torebki

Przejdź do treści