Pomożemy wyszukać

Posiłki dla uczniów

Miesięcznie z darmowych posiłków w szkołach korzysta około tysiąca poznańskich uczniów

Jeśli chcesz, by twoje dziecko już we wrześniu korzystało z darmowych posiłków w szkole, jeszcze w sierpniu złóż wniosek w filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, właściwej dla twojego miejsca zamieszkania

Komu przysługuje bezpłatny obiad? Zgodnie z założeniami rządowego programu „Posiłek w Szkole i w Domu” darmowy posiłek mogą mieć zapewniony uczniowie z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 792 złotych czyli 150 proc. kryterium dochodowego, uprawniającego do świadczenia z pomocy społecznej.

– W Poznaniu zgodnie z uchwałą Rady Miasta to kryterium dochodowe jest podwyższone do 200 procent. To oznacza, że na taką pomoc mogą liczyć dzieci z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1056 złotych – przypomina Anna Zając-Domżał, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Wnioski o nieodpłatne dożywianie uczniów poznańskich szkół można składać przez cały rok. Im wcześniej rodzice to zrobią, tym szybciej pociecha skorzysta z posiłków. Zdarzają się też sytuację, w których to kadra szkoły zgłasza taką potrzebę widząc, że konkretne dziecko wymaga takiego wsparcia..

– Codzienne spożywanie ciepłego posiłku, odpowiednio przygotowanego pod względem odżywczym jest istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka, ma też wpływ na jego aktywność w szkole – podkreśla Zając-Domżał.

Z nieodpłatnych posiłków w szkole korzysta miesięcznie około tysiąca poznańskich dzieci.

– W skali roku wydajemy na ten cel średnio trzy i pół miliona złotych – mówi Anna Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

 

Gdzie złożyć wniosek?

Filie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu:

Jeżyce – Sienkiewicza 22

Grunwald – Matejki 50

Nowe Miasto – os. Piastowskie 81

Stare Miasto – Kościuszki 103

Wilda – Opolska 58.

Siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu – Cześnikowska 18B.

Szczegółowe dane kontaktowe na: https://mopr.poznan.pl/kontakt/

Uczniowie spozywający posiłek

 

 

Przejdź do treści