Pomożemy wyszukać

Remont siedziby MOPR

Remont siedziby MOPR poprawi komfort obsługi klientów

Siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, która znajduje się przy ulicy Cześnikowskiej zostanie gruntownie zmodernizowana, a w przyszłości rozbudowana o kolejny budynek. Obecnie trwają prace związane z przebudową istniejącego obiektu.

Inwestycja przyczyni się znacząco do poprawy komfortu obsługi naszych klientów – podkreśla Anna Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. – Na parterze przewidziano hol z poczekalnią, punkty obsługi klienta, pomieszczenia do specjalistycznej pracy z klientem oraz zaplecze sanitarne. Jedna z toalet zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Pomyślano też o najmłodszych. – Gdy rodzice będą załatwiać swoje sprawy, dzieci mogą spędzać czas w kąciku do zabaw – dodaje dyrektor Krakowska.

Na piętrze budynku zaprojektowano pomieszczenia biurowe, socjalne oraz sanitarne. Pierwszy etap robót obejmuje także zabudowę loggi, powiększenie wiatrołapu, likwidację schodów wejściowych od strony parkingu, remont instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacyjnej. Gmach będzie dostosowany do przepisów ochrony pożarowej.

Poszerzone zostaną korytarze, przebudowane schody, powstaną oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także dodatkowe wyjścia bezpieczeństwa oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja pożaru – wyjaśnia Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje inwestycje.

Modernizacja siedziby MOPR przy Cześnikowskiej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. To pierwszy taki kompleksowy remont tego budynku, który powstał około pół wieku temu. Wcześniej mieścił się w nim żłobek. W 2001 roku gmach został przejęty przez MOPR, a rok później przeprowadzono pierwsze prace adaptacyjne, zaplanowano kolejne, ale nie udało się ich zrealizować. Dopiero w tym roku przystąpiono do przebudowy budynku.

Modernizacja siedziby MOPR to nie jedyna inwestycja w dziedzinie polityki społecznej realizowana obecnie w mieście. Trwają prace wykończeniowe na budowie DPS-u na Strzeszynie, gdzie przeprowadzą się pensjonariusze DPS numer 1 przy Bukowskiej. Nowy budynek spełni europejskie standardy opieki nad seniorami, będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: windy, szerokie korytarze, pokoje dwu- oraz jednoosobowe – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W nowym DPS-ie na Strzeszynie zamieszka 100 pensjonariuszy. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania przypomina, że w planach jest także budowa DPS nr 2. – Ale, jak będą pieniądze na tę inwestycję – zaznacza Solarski. I dodaje: – Ponadto trwa rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy Mogileńskiej. Powstanie tutaj 200 nowych miejsc, dziennych i stacjonarnych dla osób przewlekle chorych, wymagających rehabilitacji, które znajdą tu kompleksową opiekę medyczną – wyjaśnia Solarski.

Remont głównego budynku MOPR
Remont głównego budynku MOPR
Remont głównego budynku MOPR
Remont głównego budynku MOPR

 

 

Przejdź do treści