Pomożemy wyszukać

Konsultacje społeczne dotyczące praw człowieka w kontekście biznesu

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu oraz Prezydent Miasta Poznania mają przyjemność zaprosić Państwa na pilotażowe konsultacje społeczne dotyczące praw człowieka w kontekście biznesu, które odbędą się w Poznaniu w dniu 8 czerwca 2021r. w godzinach 17.00-20.00 w formule on-line (platforma Zoom).

Przedmiotem dyskusji będą wybrane przez organizatorów zagadnienia związane z toczącymi się aktualnie pracami nad 2. Krajowym Planem Działań na rzecz wdrożenia Wytycznych ONZ dot. biznesu i praw człowieka (dalej KPD), a konkretniej propozycje rozwiązań mających na celu poprawę poszanowania praw człowieka w kontekście biznesu. Propozycje rekomendacji zostaną poddane dyskusji i głosowaniu a następnie przedstawione m.in. polskiemu rządowi, za pośrednictwem resortu odpowiedzialnego za KPD.

Do udziału w #deliberaterii zapraszamy pełnoletnich mieszkańców miasta lub osoby pracujące w Poznaniu. Zależy nam na jak najbardziej reprezentatywnej grupie dyskutantów i na tym, by nikt nie czuł się wykluczony. Dołożyliśmy starań, aby konsultacje były jak najszerzej dostępne co jest na przykład odzwierciedlone w wyglądzie przewodnika do konsultacji (powiększona czcionka czy uproszczony język). Na osoby biorące udział w konsultacjach czeka ciekawe doświadczenie, którego częścią będzie między innymi dostęp do unikalnej, zaprezentowanej przez ekspertów wiedzy, dyskusja z wymianą poglądów oraz wyrażenie swojego zdania w formie rekomendacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają również zaproszenie na specjalnie dla nich przygotowane webinarium na temat praw człowieka. Uczestnicy mogą skorzystać również ze szkolenia z obsługi platformy wideokonferencyjnej czy z tłumaczenia na język migowy (podczas konsultacji).

Spotkanie będzie też po prostu miłą, towarzyską okazją do poszerzenia horyzontów i poszukania nowej perspektywy dla omawianych zagadnień.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie projektu (Konsultacje pilotażowe w miastach) gdzie dostępna jest ankieta rekrutacyjna; Przewodnik po konsultacjach dla uczestników i uczestniczek; Informacja na temat przetwarzania danych osobowych wraz ze wzorem zgody na przetwarzanie danych osobowych (tzw. klauzula RODO) czy (wciąż rozbudowywany) Przewodnik techniczny po platformie Zoom.

Dla użytkowników FB utworzone zostało specjalne wydarzenie, do którego można dołączyć tutaj: (link do strony na FaceBook)  Zamieszczamy w nim informacje przydatne z punktu widzenia udziału w deliberaterii.

Aleksandra Wardak Współ-koordynatorka projektu: Prawa Człowieka i Biznes – Dialog Społeczny Post-Covid19

Zespół ds. konsultacji Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu (PIHRB)

E-mail: aleksandra.wardak@pihrb.org ​oraz konsultacje@pihrb.org

www: www.pihrb.org | FB: www.facebook.com/prawaczlowiekaibiznes

dyżur telefoniczny w sprawie konsultacji: tel. 608 759 293 wtorki, czwartki: 10.00-12.00; środy: 16.00-18.00

Przejdź do treści