Informacja dla osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach Programu wsparcia dla wychowanków pieczy zastępczej – Centrum Edukacji Młodych – w ramach projektu „Feniks”

 • Czy to jest propozycja dla mnie?

Masz 20-25 lat i chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć doświadczenie poprzez wolontariat i pracę w stowarzyszeniu lub fundacji? Chcesz zwiększyć swoją motywację do działania, odporność na stres? Jeśli przynajmniej na jedno pytanie, odpowiedziałeś/aś TAK, ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

 • Ile mi to zajmie czasu?

Zajęcia i spotkania, które przygotowaliśmy, odbywać się będą łącznie od marca do czerwca 2018r., czyli w trakcie roku szkolnego.
W tym czasie uczestniczyć będziesz w sumie w 42 godzinach zajęć grupowych i skorzystasz z łącznie 8 godzin spotkań indywidualnych.  Na to, by odwiedzić ciekawe miejsca pracy w Poznaniu lub w okolicy poświęcimy 1 dzień.

 • Gdzie będę musiał dojeżdżać?

Zajęcia i spotkania odbywać się będą w Centrum PISOP, ul. Chwaliszewo 75, a także w Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29 oraz w Biurze Projektu Feniks, ul. Grunwaldzka 19. Ciekawe miejsca pracy będziemy zwiedzać w Poznaniu lub jego okolicach. Zapewniamy Ci wszystkie niezbędne materiały i wyżywienie, a także wsparcie animatora.

 • W jakich działaniach będę musiał lub mógł uczestniczyć?
 1. Spotkanie z doradcą zawodowym, który pomoże dobrać Ci odpowiednią ścieżkę rozwoju
 2. Spotkania grupowe z zakresu: 

   

  • rozwijania umiejętności miękkich i społecznych (radzenie sobie ze stresem, rozmowa o pracę, organizacja swojego czasu, współpraca z innymi),
  • uczestniczenia w życiu społecznym (jak fundacje i stowarzyszenia mogą nam pomóc w znalezieniu pracy, jak mogę wpłynąć na to, co się dzieje w moim mieście).
 3. Coaching – spotkania z osobą, która pomoże wdrożyć w życie zdobytą w projekcie wiedzę.
 4. Wizyta studyjna – aby jeszcze skuteczniej przedstawić Ci możliwość działania lub pracy np. w stowarzyszeniu, zaprosimy Cię w ciekawe miejsca w powiecie Poznańskim.

Ponadto masz możliwość uczestniczenia w wakacyjnych kursach zawodowych, których oferta zostanie Ci przedstawiona przez personel projektu