Zestaw znaków graficznych Funduszy Europejskich, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Unii Europejskiej Informacja dla osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach Programu wsparcia dla wychowanków pieczy zastępczej – Centrum Edukacji Heweliusz – w ramach projektu „Feniks”  
 • Czy to jest propozycja dla mnie?
Tak, jeśli masz 15-20 lat i nie wiesz jeszcze, co chciałbyś robić w życiu. Tak, jeśli chciałbyś przyjrzeć się bliżej niektórym zawodom, zanim zdecydujesz się na wybór kierunku/szkoły.
 • Ile mi to zajmie czasu?
Zajęcia i spotkania, które przygotowaliśmy, odbywać się będą łącznie od marca do czerwca 2018r., czyli w trakcie roku szkolnego. Zajęcia odbywać się będą popołudniami lub w weekendy. W tym czasie uczestniczyć będziesz w sumie w 45 godzinach zajęć grupowych (z innymi uczestnikami) i skorzystasz z łącznie 5 godzin spotkań indywidualnych. Na to, by odwiedzić ciekawe miejsca pracy w Poznaniu lub w okolicy poświęcimy 1 dzień.
 • Gdzie będę musiał dojeżdżać?
Zajęcia i spotkania odbywać się będą w Centrum PISOP, ul. Chwaliszewo 75, a także w Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29 oraz w Biurze Projektu Feniks, ul. Grunwaldzka 19. Ciekawe miejsca pracy będziemy zwiedzać w Poznaniu lub jego okolicach. Zapewniamy Ci wszystkie niezbędne materiały i wyżywienie, a także wsparcie animatora.
 • W jakich działaniach będę uczestniczyć?
 1. Spotkanie z doradcą zawodowym.
 2. Spotkanie grupowe ogólne – wprowadzające do warsztatów.
 3. Warsztaty nt. różnego rodzaju zawodów i zasad ich wybierania.
 4. Zajęcia nt. wybranych zawodów. Poznasz na nich konkretne zawody od praktycznej strony. Poznasz też ludzi, którzy je wykonują, byś sam mógł się przekonać, czy to Ciebie interesuje. Do wyboru masz następujące profile zawodowe: (architektura, dziennikarstwo i komunikacja, logistyka, ekonomia).
 5. Spotkania nt. rozwijania umiejętności miękkich i społecznych (np. radzenie sobie ze stresem, kreatywność, asertywność).
 6. Zwiedzanie firm – aby jeszcze skuteczniej przybliżyć Ci wybrane zawody, zorganizujemy Twojej grupie spotkanie w konkretnych przedsiębiorstwach.
 7. Spotkanie grupowe ogólne – podsumowanie zajęć.
Ponadto masz możliwość uczestniczenia w wakacyjnych kursach zawodowych, których oferta zostanie Ci przedstawiona przez personel projektu